İçerenköy Plaza Pazarı

Güncelleme tarihi: 8 Ağu 2021

İçerenköy Plazalar için önemli bir bölge çünkü çok merkezi lokasyon. Ayrıca İçerenköy’de plazaların kiraları ve fiyatları Kozyatağı’ndaki Plazalara göre daha cazip. Yakın gelecekte Bostancı-Sancaktepe metro hattının aktarma merkezi olması, Carrefour ve sebze halinin bulunduğu yere ticari alanların yapılacağı beklentisi, bölgede kentsel dönüşümün başlaması İçerenköy’ün Plazalar açısından önemini arttıran faktörler. İçerenköy’deki plazalar çalışanlara sağladığı ulaşım kolaylığı ile E5 hattında ön plana çıkıyor. Bölgede her ihtiyaca hitap eden faklı m2 alternatifleri, farklı teknik altyapılar, fiyatlar ve kiralar mevcut.


İçerenköy’de Plazalara yatırım yapmanın avantajı yakın gelecekte kentsel dönüşümle beraber ticari imarlı yerlerin projeleşecek olması. Bölge Plazalar ve iş merkezleri yönünden İstanbul’un parlayan yıldızı olmaya aday. Geçmiş dönemde İçerenköy’de Plazaların m2 satış fiyatları ortalama 6.000-7.000 lira, kiralar 9-10 dolar/m2 aralığında gerçekleşti. 2017 yılında İçerenköy’deki Plazaların m2 satış fiyatları ortalama 8.000-9.000 lira aralığında oluşuyor, kiralar ise 10-12 dolar/m2 aralığına ulaştı. Bölgede ön görülen gelişmelerin gerçekleşmesinin ardından İçerenköy’de Plazaların m2 satış fiyatları ortalama 11.000-13.000 lira, kiralar 15 dolar/m2 civarına yükselebilir. İçerenköy’de Plazaların kira çarpanı 20 yıl civarında. İçerenköy yoğun talep nedeniyle Plaza yatırımı için cazip bir bölge ve yeni projeler yapıldığında yatırım fırsatları doğacak. İçerenköy’de Plaza alırken imar durumunu incelemek şart çünkü bazı bazı yerlerde imar durumu konut olarak gözükmekte. Ayrıca m2 fiyatlarını iyi araştırmak ve karşılaştırmak gerekiyor çünkü alternatifler az olduğu için aşırı yüksek fiyatlar ile piyasaya çıkanlar olabiliyor. İçerenköy’de Plaza kiralarken iskan durumunu kontrol etmek gerekiyor çünkü bazı yerlerde ruhsatta sorun çıkabiliyor ayrıca alternatiflerin m2 fiyatlarını iyi araştırmak maliyetleri düşük tutmak için şart.

İçerenköy’deki Plazaları çoğunlukla yabancı ortaklı kurumsal firmalar, bölgedeki fiber altyapıyı kullanmak isteyen bilişim firmaları ve satış ağının merkezi olarak yapan sektörler kullanmakta. Bölgede yatırımcılar ve güçlü firmalar malsahibi olarak yer alırken, denizcilik, teknoloji, mali müşavirlik, hukuk büroları, yabancı firmaların irtibat büroları, satış pazarlama şirketleri kiracılar arasında yer alıyor. İçerenköy’deki Plazalar çalışanlara ulaşım rahatlığı, çok çeşitli yeme içme alternatifleri, alışveriş merkezine yürüme mesafesinde yakınlık gibi avantajlar sağlıyor. And Plaza, Partaş Plaza, Üçgen Plaza, Bay Plaza, Özce Center, Ay Plaza bölgede ön plana çıkan Plazalar. 2016 yılında yapılan And plaza  %40 doluluk oranına ulaştı ve şu anda İçerenköy’ün en yüksek kira bedeline sahip (34 dolar/m2). İçerenköy’de kentsel dönüşümle birlikte başlayan Sönmez Plaza inşaat halinde.

Metro ile gelenler İçerenköy’e Kozyatağı metro durağından ulaşıyorlar, Ayrıca, E5 (D100) hattındaki bütün minibüs, dolmuş ve otobüsler İçerenköy Carrefour durağından geçmekte, Ataşehir minibüsleri de buradan kalkmakta.

#KiralıkSatılıkPlazaOfisPazarıPiyasası

12 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör