Plaza ve Ofis Katı Nasıl Satılır

Güncelleme tarihi: 30 Tem 2021

Satılık Plaza / Ofis Katı Tanıtım Dosyası Hazırlayın:

Satılık Plaza / Ofis Katı tanıtım dosyası alıcıları ve yatırımcıları alıma yönlendirecek bilgileri içerir. Satılık plazanın ya da ofisin teknik özellikleri haricinde bulunduğu konumun ve bölgenin neden tercih edilmesi gerektiğini gösteren yorumlar da eklenir. Satılık gayrimenkulün çevresindeki ulaşım imkanları ve cazibe noktaları da dosyada belirtilir.


Tanıtım Kampanyası Hedeflerini Belirleyin:

Plazayı ya da ofis katını kullanması mümkün olan sektörleri belirleyin. Bu sektörlere yönelik tanıtım ve pazarlama kampanyası düzenleyin.

Tanıtım Kampanyası Alternatif Hedeflerini Belirleyin:

Gayrimenkul ofis harici amaçlar için kullanılabilir mi? Bu plaza / ofis katı eğitim amaçlı, sağlık amaçlı, turizm amaçlı, ticari amaçlı kullanılabilir mi? Bu tür alternatif kullanım alanlarını belirleyerek alternatif alıcıları da belirlersiniz.

Önce Kiraya Vermeyi Sonra Satmayı Değerlendirin:

İyi bir kiracıya ve kira getirisine sahip plaza / ofis katı pek çok yatırımcının ilgisini çeker. Eğer gayrimenkulü iyi bir değer ile kiraya verme imkanınız var ise önce kiraya verip, sonra yatırımcılara pazarlayabilirsiniz.

Doğru Fiyat ile Pazarlayın:

Yakın mesafelerde alternatifleri olan gayrimenkullerin satış fiyatını emsaller ve rayiç fiyatlar belirler. Gayrimenkulün size olan maliyeti alıcıları ilgilendirmez, alıcılar kendi ihtiyaçlarını karşılayacak plazalar ve ofis katları arasından uygun fiyatlı olanlar ile pazarlık masasına oturacaklar. Gayrimenkulün doğru satış fiyatı ile pazarlanması alıcıların ciddi teklifler vermesini sağlar ve alıcılar arasında rekabet oluşur ise fiyat yükselebilir.

Profesyonel Aracı ile Çalışın:

Pazarlık süreçlerinde satıcı da, alıcı da karşı tarafa koz vermemek için geri durmaya çalışıyor.. Bunun sonucu olarak alıcının almaya istekli olduğu, satıcının da satmaya istekli olduğu ancak bir türlü ilerlemeyen bir süreç ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle alıcıyı da, satıcıyı da yönlendiren profesyonel bir aracı ile çalışmak çok faydalı.

Pazarlamaya Erken Başlayın:

Bir plazanın / ofis katının sınırlı sayıda alıcısı vardır ve alıcılar satın alma işlemini tamamlamadan önce pek çok şeyi incelemek, kontrol etmek, çeşitli onaylar almak, finansmanı ayarlamak durumunda olabilirler. Zamanınız kısıtlı olur ise karşı tarafa hızlı davranması için yapacağınız baskı ters tepebilir. Alıcı, gayrimenkulde farketmesini istemediğiniz bir sorun olduğu ve bu ortaya çıkmadan işlemi bitirmeye çalıştığınızı düşünebilir ya da maddi yönden sıkıntıda olduğunuzu düşünerek normalde ödeyeceğinin çok altında fiyat teklifleri ile karşınıza çıkabilir.

#emlakpazarlama

65 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör