Ücretsiz Dijital Pazarlama Araçları

En son güncellendiği tarih: Tem 29

Dijital pazarlamada kullanabileceğiniz çeşitli web sitelerini bu sayfada paylaşacağım. Eğer daha iyi sitelere ya da araçlara denk gelirseniz bildirin, onları da bu listeye ekleyeyim.

Dijital İtibar için Ücretsiz Siteler


Dijital İtibar için Ücretsiz Siteler

Google Alerts

İlgilendiğiniz konularla ilgili yeni içerikleri kaçırmamak için faydalanabilirsiniz. Hangi konuda ve dilde içerik takip etmek istediğinizi belirtin, Google Alerts onları istediğiniz sıklıkta mail adresinize göndersin.

Tumblr

Ücretsiz blog oluşturabilir, hakkınızdaki bilgileri paylaşabilir ve kendi web sitenize bağlantılar verebilirsiniz.

E-mail İmza Dizayn

Mail-signatures.com sitesinin ücretsiz imza düzenleme aracı ile etkileyici e-mail imzası hazırlayabilirsiniz.

Online html Editor

Html kodlarını kolay şekilde düzenleyebilirsiniz.

Video ve Resim için Ücretsiz WEB Siteleri


Video ve Resim için Ücretsiz WEB Siteleri

Canva

Sosyal medyada paylaşabileceğiniz etkili görseller yaratabilirsiniz. Fotoğraf kolajları, sunumlar, afişler hazırlayabilirsiniz. Türkçe desteği var. Kütüphanesinde ücretsiz kullanabileceğiniz görseller mevcut.

Online Convert

İlan sitelerine yükleyeceğiniz videoları sitenin kabul edeceği formata dönüştürmek ve yüklenebilir boyuta küçültmek için faydalanabilirsiniz (100 mb’a kadar olan videoları dönüştürmek ve dosya büyüklüğünü küçültmek ücretsiz). Farklı formatlarda hazırladığınız tanıtım dosyalarını PDF formatına dönüştürebilirsiniz.

Image Compression

Eğer web sitenize yüklediğiniz resimler büyük dosya boyutuna sahip ise sayfanın yüklenme süresi uzar. Yüklenme süresi uzun olan sayfalar Google’da alt sıralara düşebiliyor. Bu riski yaşamamak için resimlerinizi bu sitede optimize edebilirsiniz.

Bensound.com

Hazırladığınız videolara ekleyecek ücretsiz müzikler bulabileceğiniz site.

Snapseed resim düzenleme uygulaması

Photoshop benzeri düzenlemeleri cep telefonunuz ile yapmak istiyorsanız Snapseed harika bir seçenek. Google tarafından geliştirilen Snapseed iPhone ve Android telefonlarda çalışıyor.

RAW resim dosyalarını işleme, pozlamayı ve rengi ayarlama, eğik ufuk çizgisini düzeltme, binaların geometrisini düzeltme (perspektif), beyaz dengesi, rötuş yapma, resmin köşelerine koyuluk ekleme, yazılar ekleme, parlaklık seviyelerini ayarlama,  resim alanını genişletme, portre resimleri için arka planı flu hale getirme, resimlere parlaklık ekleme, resimlere çerçeve ekleme, iki fotoğrafı harmanlama, çeşitli filtreler ve başka pek çok özellik sunuyor.

Mobil reklamlar için çeşitli ÜCRETLİ uygulamalara https://www.facebook.com/business/m/mobile-studio adresinden ulaşabilirsiniz.

SEO için ücretsiz analiz siteleri


SEO için ücretsiz analiz siteleri

Über Suggest

Ön plana çıkmak istediğiniz konu ile ilgili arama oranı yüksek anahtar kelime ve cümle önerileri alabileceğiniz bir site.

Keyword Tool

Hangi anahtar kelimelerin Google’da arandığını hızlı şekilde, hesap açmadan görebilirsiniz.

Google Trends

Google’da popüler olan konuları ve kelimeleri görebilirsiniz. Farklı kelimelerin popülerliğini mukayese edebilirsiniz.

Keyword Planner

Google’ın sunduğu araçlardan. Anahtar kelime ve reklam grubu fikirleri bulmak için faydalı. Anahtar kelimelerinizin nasıl performans göstereceğini görebilirsiniz.

Keyword Explorer

Google’da ön plana çıkmak için anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olabilir.

Google ve Yandex Sıra Bulucu

Web sayfalarınızın arama motorlarında hangi kelimelerde nerede olduğunu hızlı bulmanıza yardımcı oluyor.

Ücretsiz WEB sitesi kurmak için


Ücretsiz WEB sitesi kurmak için

Weebly

Satılık porföyleriniz için ücretsiz web sitesi kurmak isterseniz Weebly’den faydalanabilirsiniz. Ne yazık ki bazı fontlar “ğİşŞ” gibi Türkçe karakterleri desteklemiyor. Gayrimenkul portföyleri için en uygun temalar “Bayside Inn” ve “Avenue”. Eğer farklı bir tema kullanır ve sonuçtan memnun kalırsanız, bildirin, o temayı da önerilenlere ekleyeyim.

Google Sites

Basit bir web sitesi yapabileceğiniz ücretsiz bir hizmet Google Sites. Sürükle bırak yöntemi ile pek çok özellik ekleyebilirsiniz.

WEB Sitesi için ücretsiz analiz araçları


WEB Sitesi için ücretsiz analiz araçları

Page Speed Insights

Google’ın sunduğu araçlardan. Web sitenizin ya da sayfalarınızın ne kadar hızlı olduğunu ve hızlandırmak için neler yapılabileceğini gösteriyor.

Similarweb

Web sitenizin rakiplerinize oranla ne kadar başarılı olduğunu görmenize yarıyor. Ülke sıranızı ve ziyaretçilerin hangi kaynaklardan geldiğini görüyorsunuz.

Webanalizim

Türkçe site. Yabancı sitelerin yaptığı SEO analizine benzer bir analiz yapıyor. Eğer ingilizce sitelerde zorlanıyorsanız işinize yarayabilir. Artı özelliği, analiz yaptırdığınızda sitenize backlink veriyor.

Open Site Explorer

Sitenize verilen bağlantıları inceleyebilirsiniz.

MozBar

Chrome tarayıcı eklentisi. Tarayıcınızda web siteniz ile ilgili önemli verileri takip etmenizi sağlıyor.

Arama Motorları Optimizasyon Araçları

İngilizce site. Web sitenizi hangi konularda iyileştirmeniz gerektiği konusunda testler yapıyor ve size öneriler sunuyor.

Kiracılı Gayrimenkul Satış


Kiragetiren.com

Kira getirili gayrimenkulleri yatırımcılar ile buluşturan bir site kiragetiren.com. Satmak istediğiniz ev kiracılı ise ve kiracınız kirasını düzenli ödüyor ise evinizi bu sitede gayrimenkul yatırımcılarının dikkatine sunabilirsiniz. Satmak istediğiniz gayrimenkulün kira getirisi cazip ise Kiragetiren.com’da ilan verebilirsiniz.

Ücretsiz Sosyal Medya Yönetim Araçları


Ücretsiz Sosyal Medya Yönetim Araçları

Buffer

Twitter, facebook, linkedin, Google+ ve Instagram hesaplarını ücretsiz yönetebilirsiniz. 10 adet paylaşımı zamanlayabilirsiniz.

Hootsuite

Sosyal medya hesaplarınızdan 3 adedini ücretsiz olarak yönetebilirsiniz. Paylaşımlarınızı önceden belirleyerek istediğiniz zaman yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Manageflitter

Twitter hesabınızda takip ettiklerinizden kimlerin sizi takip ettiğini, profil kalitelerini görebilirsiniz. Takip, takibi bırakma gibi toplu işlemler yapabilirsiniz. Ücretsiz kullanımda işlem sayısında sınırlamalar var.

Facebook Özel Hedef Kitle

Müşterilerinizin e-posta adreslerinden veya telefon numaralarından yola çıkarak onlara istediğiniz reklamları ve içerikleri göstermek için özel hedef kitle oluşturabilirsiniz.

İçerik Üretimi


İçerik Üretimi

Meb.gov.tr

Sosyal medya paylaşımları için hangi dönemlerde hangi içerikleri hazırlayabileceğiniz fikri için bu sitelerden faydalanabilirsiniz.

Emlak Endeksi

Emlak fiyatları ve kiraları hakkında içerik üretmekte Sahibinden.com’un bu bölümünden faydalanabilirsiniz.

Bölge Raporu

Emlak fiyatları ve kiraları hakkında içerik üretmekte Zingat.com’un bu bölümünden faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Blog Oluşturmak


Ücretsiz Blog Oluşturmak

Linkedin Pulse

Linkedin Pulse paylaştığınız yazıları hem Linkedin networkunuza hem de Linkedin dışındaki kullanıcılara gösteriyor.

Toplu SMS Yönetimi

T Fon Toplu SMS

Satılık portföylerin ve kampanyaların duyurusunu toplu sms ile yapabilirsiniz. Toplantı, açılış duyurusu gibi özel gün duyurularını da toplu SMS ile yapabilirsiniz.

Atak Toplu SMS


Uygun fiyatlı toplu SMS gönderileri için Atak SMS’ten faydalanabilirsiniz.

Ücretsiz Toplu E-mail Yönetimi


Ücretsiz Toplu E-mail Yönetimi

Mail Chimp

2,000 posta adresi ve ayda 12,000 email sınırına kadar ücretsiz. Daha fazlasına ihtiyacınız olduğunda ayda 10$’dan başlayan paketlere geçebilirsiniz.

Web Form Oluşturma Aracı

Web sitenizi ziyaret eden kişilerden telefon numaralarını ya da e-mail adreslerini almak için kullanacağınız formlar oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz etkinliklere katılımcı sayını artırmak için de kullanabilirsiniz. Düşük kapasiteli kullanımlar ücretsiz.

Temiz Email Listesi

Listenizdeki kötü adresleri temizleyerek spama düşme riskinizi azaltan bir site. Az miktarda email adresini ücretsiz olarak temizleme seçeneği var.

Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi


Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimi

Google Dijital Atölye

Arama ağından nasıl faydalanacağınız, yerel işletme olarak nasıl ön plana çıkacağınız, sosyal medyadaki olanaklar, İnternet’te reklam yayınlamak, videolardan faydalanmak gibi konularda ücretsiz eğitim videoları izleyebilirsiniz.

Google Analytics Akademisi

Google Analytics’in faydalarını, ayarlarını, raporlamayı öğreten ücretsiz eğitimler sunuyor. Ayrıca kampanyalarını ve dönüşümlerin nasıl izleneceğini de öğrenebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Destek Alabileceğiniz Siteler

Dijiper Dijital Pazarlama Desteği


Dijiper Gayrimenkul Danışmanları ve Emlak Ofisleri için dijital pazarlama desteği sunuyor. Uygun fiyatlı aylık bütçeler ile Google reklam yönetimi, sosyal medya yönetimi, web sitesi yapımı, blog yazıları ve SEO hizmeti veriyor.

SadeceON

Grafik ve Tasarım, Yazı ve Çeviri, Online Pazarlama, Video ve Animasyon gibi 11 ana kategoride her türlü hizmeti ve en uygun fiyatlar ile sunuyor. Uygun maliyetli ve kaliteli içerikler üretmek için faydalanabilirsiniz.

Bionluk

Video, animasyon, internet reklamları, grafik, tasarım, yazı, seslendirme, müzik gibi konularda küçük bütçeler ile kendiniz ya da portföyleriniz için ihtiyaç duyduğunuz içerikleri ürettirebilirsiniz.

#EmlakGayrimenkulDijitalPazarlamaEğitim

22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör