Varyap Meridian Emlak Piyasası

Güncelleme tarihi: 8 Ağu 2021

Varyap Meridian Residence Batı Ataşehir‘de Barbaros mahallesinde 2012 yılında inşa edildi. Tüm bloklar 24 saat güvenlik, açık ve kapalı havuz, fitness merkezi, çocuklar için oyun alanı özelliklerinden faydalanmakta. Varyap Meridian’da satılık ve kiralık daireler Ataşehir‘in gözdeleri arasında. İstanbul emlak piyasasındaki fiyat ve kira düşüşünden etkilenmedi Varyap’taki daireler, eski seviyelerini korudular.

2020’de Varyap Meridian’da Satış ve Kiralama Fiyatları

 1. E1 Blokta 103 m2 2+1 daire  990.000 liraya satıldı

 2. B Blokta 130 m2 2+1 daire 4.900 liraya kiralandı

 3. 1+1 72m2 daire 720.000 liraya satıldı

 4. Business blokta 119 m2 ofis 1.525.000 liraya satıldı

 5. Varyap Meridian 1000 m2 10+1 villa 65.000 liraya kiralandı

 6. E Blokta 3+1 240 m2 daire 2.240.000 liraya satıldı

 7. E Blokta 2+1 98 m2 daire 870.000 liraya satıldı

A Blok Grand Tower

Varyap Meridian Residence A blokun ilk 19 katı ofisten oluşuyor ve girişi rezidans kısmından ayrı, ofis bölümündeki asansör sadece ofislerin olduğu ilk 19 kata çıkmakta. Rezidans girişindeki asansör ise 19. katdan sonrasına çıkmakta. Blok kendine özel kapalı otopark, vale servisi, kapalı ve açık yüzme havuzu, fitness center, kafe ve kahve dükkanına sahip. A blok Varyap Grand Tower olarak adlandırılıyor ve 412 daire ve 50 kat konut alanından oluşuyor. 61 kat olarak geçen projenin alt katlarında otopark katları var.


Varyap Meridian Grand Tower'ın dışarıdan görüntüsü mavi gökyüzü fonda

B ve C Blok

Varyap Meridian B blok 21 katlı kısa blok, C blok ise 42 kat. Bu bloklar ortak peyzaj ve sosyal alanları kullanmakta. C blok B Bloktan daha çok tercih edilmekte çünkü kapalı yüzme havuzu, fitness center ve cafe gibi sosyal tesisler C bloğun altında bulunuyor. Bu blokların A bloktan farkı B ve C blokta iş yeri olmaması.

D ve E Blok

Varyap Meridian D blok 18 kat, E blok ise 16 kat. Varyap D ve E blok ortak peyzaj alanına sahip ve sosyal tesisleri ortak kullanmaktalar. Ön tarafta Water Garden açılması ve arkada Nida Kulelerin bulunması blokların konumunu güçlendirdi. Ailelerin en çok tercih ettikleri blok D ve E blok olmakta.

G Blok

Varyap Meridian G blok 3 katlı ticari amaçlı yapıdır.

I Blok

Varyap Meridian I Blok 17 kattan oluşmakta. I Blok tamamen ticari amaçlı, bir işhanı gibi tuvaletler dairelerin içinde değil koridorlarda yer alıyor. Sheraton otel I blokta bulunuyor.

Villalar

Varyap Meridian’de 14 adet villa var ve bu villalar 2 farklı büyüklükte. Ön tarafta 8 adet havuzsuz, arkada 6 adet havuzlu villa var.

Varyap Meridian aidatlar:

Aidatlar metrekareye yaklaşık 5-7 lira aralığında. Aidat dışında sıcak su, soğuk su, ısınma ve klima tüketim ödemeleri yapılıyor. Binaya ait elektrik ve doğal gaz aboneliklerine gelen toplam faturanın %30’u metrekareye göre, kalanı ise pay ölçer ile kullanım miktarına göre tahsil ediliyor. Aidatlar her yılbaşında güncelleniyor, bazı kalemler her daireye eşit paylaştırılırken, bazı kalemler metrekareye göre paylaştırılıyor. (Muhasebe, müdür, teknik personel, güvenlik masrafları toplam daire sayısına bölünürken; havuz giderleri, genel bakım onarım masrafları metrekareye göre pay ediliyor) Büyük harcama kalemleri dairelere eşit paylaştırıldığı için küçük dairelerin aidat tutarları yüksek oluyor.

Varyap Meridian’a taşınanları nasıl bir yaşantı beklemekte?

 1. Varyap Meridian Residence alışveriş merkezlerine, marketlere, hastane, okul ve eğlence yerlerine yakınlığı ile ön plana çıkıyor. Ataşehir’in en yüksek ve prestiji binalarını barındırdığı için hem keyifli, hem de sosyal imkanları bol bir yaşam sunmakta. Fazla zaman harcamadan yürüyerek alışveriş ve eğlence mekanlarına ulaşmak mümkün.

 2. Batı Ataşehir bölgesinde konut olarak Kentplus, Ağaoğlu My prestige, Ağaoğlu My Office,Uphill Towers ve Deluxia ön plana çıkan projeler. Kentplus hariç hepsinin ofis için ayrı daireleri mevcut. Nida Kule projesi ise sadece ofis olarak planlandı ve Varyap Meridian’a komşu.

 3. Belediye, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Acıbadem, Memorial, ASM Ataşehir Hastaneleri, Üniversite ve okullara Varyap Meridian’ın yakın çevresinde..

 4. Varyap Meridian otobüs ve minibüse yürüme mesafesinde. Özel aracı olanlar için köprü ve bağlantı yolları 1 dakika mesafede. Ataşehir’e gelecek olan metro hattının durağı da yakın mesafede olacak.

Varyap Meridian’da konut ya da ofis yatırımı yapmanın avantajları:

Varyap Meridian Residence’da dairelerin ve ofislerin alıcıları ve kiracıları genelde beyaz yakalılar ile kendi işinin sahibi kişiler. A plus profili var. Varyap Meridian içinde bulundurduğu daire tipleri, merkezi konumu ve sunduğu imkanlar ile, hem yatırımcı, hem de uzun süreli yerleşim yapanlar için cazip bir proje. Yatırımcıları mutlu etmesinin önemli bir nedeni hızlı şekilde kiralanması. Çevresindeki Finans Merkezi, Nidakule, A+ Live gibi projelerin bitmek üzere olması çok büyük avantaj. Varyap Meridian cazip bir yatırım olarak gözüküyor, hem Batı Ataşehir hem de proje gelecek vaad ediyor

2018’de Varyap Meridian’da daire ve ofis satış fiyatları:

Varyap Meridian Residence’da 6.000-9.000 lira/metrekare civarında rayiç fiyat var. Fiyatlar kat, daire ve cepheye göre değişiklik göstermekte. Projeden yatırım amacı ile alım yapanlar bekledikleri getiriyi elde edemediler.

2018’de Varyap Meridian’da daireler ve ofisler kaça kiralandı:

 1. E Blok 260m2 4+1 ara kat daire 6.000 liraya kiralandı

 2. A BLOK 1+1 65 m2 yüksek kat 2.200 liraya kiralandı

 3. A BLOK 1+1 105 m2 yüksek kat 2.800 liraya kiralandı

 4. C blok 2+1 130 m3 yüksek kat 3.200 TL liraya kiralandı

 5. D blok alçak kat 2+1 105 m2 2.800 liraya kiralandı

Varyap Meridian’da 1+0 kiralık daireler 1.450 liradan, 1+1 kiralık daireler 1.750 liradan, 2+1 kiralık daireler 2.700 liradan 3+1 kiralık daireler 4.000 liradan  4+1 kiralık daireler 7.000 TL den başlayan rakamlar ile pazarlanıyor.

Varyap Meridian Residence’dan daire/ofis alırken, ya da kiralarken dikkat edilmesi gerekenler:

 1. Aidat mutlaka öğrenilmeli

 2. Cepheye göre ısı ücreti farklı gelebilir bu yaklaşık öğrenilmeli

 3. Misafir otoparkı yok, vale yardımcı oluyor

 4. Muadillerine göre fiyat karşılaştırması yapılmalı

 5. Sosyal alanlar gezilmeli ve bloklarda yaşayanların profili sizin yaşantınıza uygun mu değerlendirilmeli

Varyap Meridan tamamen dolu ve profil oturmuş durumda. Tüm blokların altında ticari alan olarak dükkanlar var. Burada yaşayanlar prestijli olduğu ve merkezi konumu nedeni ile Varyap Meridian’ı tercih ediyorlar. 24 saat güvenlik olması da tercihi etkileyen faktörlerden.

#AtaşehirSatılıkDaireEmlakFiyatlarıPiyasası

174 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör