top of page

Safi Espadon

Güncelleme tarihi: 8 Ağu 2021

Safi Espadon Residence Kartal‘da E5’in kara tarafında inşa edildi. 128 konut ve 11 ticari alan içeriyor. Üç blok halinde, tek parça olarak tasarlanan bina yelken şekli ile dikkat çekiyor. Titanic Business Kartal otelinin ön tarafında yer alan Safi Espadon Ege Yapı’nın inşa ettiği İzpark‘ın yanında yer alıyor.

19 kattan oluşan Safi Espadon konut ve ofis ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde inşa edildi. Soğanlık ve Kartal metro istasyonlarının arasında yer alan yapı metro duraklarına 300 metre mesafede bulunuyor. E-5 yoluna direk giriş sağlayan konumu oldukça avantajlı. Yapıdaki bütün daireler güneye bakıyor, bu sayede üst katların hepsinde deniz ve adalar manzarasına var. Ayrıca Safi Espadon’da tüm daireler balkonlu. Pay ölçerli yerden ısıtma sayesinde konfor sağlanıyor. Ankastreler Franke, kapılar Dortek, armatürler Grohe marka. Binada farklı ihtiyaçları karşılayan stüdyo, 1+1, 1,5+1 ve 2+1 daireler var. Daire büyüklükleri 59 – 160 m² aralığında. İş ya da özel amaçlı kiralanabilecek toplantı odaları mevcut. Proje detay bilgilerine safiespadon.com adresinden ulaşabilirsiniz.

2015 yılında 5.000 TL/m2 altında fiyatlar ile satılan Safi Espadon’da 2016 yılında 2. el fiyatlar  5.000 TL/m2 üstünde oluştu. İstanbul emlak piyasasında 2018 yılında görülen daralma yüzünden fiyatlarda önemli bir artış olmadı.


Safi Espadon Kartal Residence Fitness

LOOP Fitness Spa & Health Center


Projenin içinde inşa edilen  LOOP Fitness Spa & Health Center  3500 m2 alanı ile Anadolu yakasının en donanımlı tesislerinden biri. LOOP müşterilerine kardio, egzersiz, ağırlık, aerobik, spinning, pilates, crossfit alanları, yüzme havuzu, jakuzi, buhar banyosu, sauna, Türk hamamı, spa, cilt ve vücut bakımı sunmakta. Aynı şekilde projenin içinde yer alan Beeves Kasap ve Et Restoranı Kobe bifteğinden “dry age” ile dinlendirilmiş etlere pek çok farklı lezzet sunuyor.

Avantajlar:

 1. Soğanlık ve Kartal Metro durakları arasında

 2. E5 (D100) üstünde

 3. Ofis olarak kullanılabilir

 4. Yelken şekli ile tarif etmesi kolay

 5. Prestijli

 6. Deniz ve adalar manzarası var

 7. Balkonlu

 8. Tüm daireler güneye bakıyor

 9. LOOP Fitness ve  Beeves Kasap ve Et Restoranı bölge standartlarının üstünde

Dezavantajlar:

 1. Yaşam yeni başladı, düzenin oturması zaman alabilir

 2. Çevredeki sosyal imkanlar zayıf

Eğer Safi Espadon’dan ofis almayı düşünüyorsanız, değerlendirmeniz gereken projelerden birisi de Kartal Mai Residence. Mai Residence E5 üstü konumu, metroya yakınlığı ve sosyal tesislerinin kalitesi ile ön plana çıkıyor.

41 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page